• PRZEWODNIKI
TŁUMACZ JĘZYKOWY
Blog wpisy
Bestsellery
AAA
ELON MUSK WALTER ISACSOON TESLA 3
ELON MUSK WALTER ISACSOON TESLA 3

79,99 zł

kg
MARIA PESZEK CD JEZUS MARIA PESZEK
MARIA PESZEK CD JEZUS MARIA PESZEK

59,99 zł

szt.
SZCZERZE DONALD  TUSK
SZCZERZE DONALD TUSK

39,99 zł

szt.
ŚWIAT LONELY PLANET
ŚWIAT LONELY PLANET

121,02 zł

szt.
TO JA ANDRZEJ DUDA POLSKA
TO JA ANDRZEJ DUDA POLSKA

119,99 zł

szt.
ARGENTYNA PODRÓŻE MARZEŃ PRZEWODNIK
ARGENTYNA PODRÓŻE MARZEŃ PRZEWODNIK

49,99 zł

szt.
CHICAGO MIASTA MARZEŃ PRZEWODNIK
CHICAGO MIASTA MARZEŃ PRZEWODNIK

69,99 zł

szt.
POLSKA SILNA HISTORIĄ KAROL NAWROCKI
POLSKA SILNA HISTORIĄ KAROL NAWROCKI

99,99 zł

szt.
ORZEŁ1

ORZEL

ORZEŁ 2

ORZEŁ 4

ORZEŁ PIASTOWSKI PRZEMYSŁAWA II

MIESZKO I KRÓL POLSKI

BOLESŁAW CHROBRY KRÓL POLSKI

KAZIMIERZ ODNOWICIEL

BOLESŁAW KRZYWOUSTY KRÓL POLSKI

WŁADYSŁAW ŁOKIETEK KRÓL POLSKI

KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI

WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO KRÓL POLSKI

KAZIMIERZ JAGIELLOŃCZYK KRÓL POLSKI

ZYGMUNT AUGUST KRÓL POLSKI

JAN III SOBIESKI KRÓL POLSKI

STEFAN BATORY KROL POLSKI

ZYGMUNT III WAZA KROL POLSKI

AUGUST II MOCNY KRÓL POLSKI

STANISŁAW AUGUST PONIATOWSKI KRÓL POLSKI

WAWEL ZAMEK KROLEWSKI

ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE

CZĘSTOCHOWA KATEDRA JASNOGÓRSKA

STOLICA ROBERT MENASSE

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 Dni
Cena: 52,99 zł 52.99
ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: WYDAWCA
Kod produktu: 050C-4951E

Opis

W swojej wielkiej europejskiej powieści Robert Menasse zatacza szeroki łuk między epokami, narodami, tym, co nieuchronne, a tym, co jest ironią losu, między małostkową biurokracją a wielkimi uczuciami. Nici zbiegają się w Brukseli – a po jej ulicach biega świnia. Fenia Xenopoulou, urzędniczka Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji i Kultury, stoi przed trudnym zadaniem.

Ma zadbać o lepszy wizerunek Komisji Europejskiej. Ale jak? Poleca swemu podwładnemu, Martinowi Susmanowi, aby ten przedstawił jakiś pomysł. Pomysł obleka się w kształt – kształt upiora z przeszłości, który budzi niepokój w instytucjach unijnych. W domu starców naprzeciwko brukselskiego cmentarza David de Vriend zbliża się do kresu życia. Będąc dzieckiem, wyskoczył z pociągu deportacyjnego, który jego rodziców powiózł dalej ku śmierci. Teraz ma zaświadczyć o czymś, o czym niebawem zapomni.

Także komisarz Brunfaut stoi w obliczu trudnego zadania. Zmuszony jest z przyczyn politycznych poniechać dalszego dochodzenia w sprawie morderstwa; „odłożyć ją do akt“ byłoby za wiele powiedziane, bo te zniknęły bez śladu. Alois Erhart zaś, emerytowany profesor ekonomii, ma w obecności członków think-tanku Komisji, myślicieli z wszystkich krajów, wygłosić mowę, która może być jego ostatnią. A co robi Bruksela? Bruksela szuka imienia dla świni, która biega po jej ulicach. David de Vriend zaś doczekuje się pochówku, który staje się pogrzebem całej epoki: epoki wstydu.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA OD 2019-10-09 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium